30 września 2020

Referencja PL

czyli opinia, ocena, recenzja i rekomendacja

Atlas – krótka recenzja

2 min read

Atlas, przez nieżyczliwych zwany także dodatkiem do gry ARK: Survival Evolved, rzeczywiście jest bardzo podobną produkcją. Został stworzony przez byłych twórców ARK, którzy przenieśli się do Grapeshot Games.

Jest to MMO osadzone w pirackich realiach, gdzie na serwerach może grać jednocześnie tysiące osób. Atlas chwali się także jedną z największych map w świecie gier MMO i, mimo że większość to ocean to i tak porozrzucanych wysepek jest bardzo wiele.

Nie znajdziemy tu bogatej fabuły, a opowieść tworzymy sobie sami. Naszym głównym zadaniem jest przetrwanie, co można osiągnąć poprzez zbieractwo oraz rozbudowany system craftingu. Poprzez nasze działania zdobywamy punkty doświadczenia, które następnie można wydać na rozwój postaci. Drzewko rozwoju również należy do pokaźnych.

Naszym najważniejszym zadaniem jest budowa bazy wypadowej oraz własnego okrętu. Gdy są gotowe, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć ładownie i wybrać się na eksplorację ogromnej mapy. Wybierając się na szerokie wody, trzeba mieć się na baczności, gdyż po oceanie grasują niebezpieczne statki, które atakują wszystko, co jest większe od zwykłej tratwy.

W świecie Atlas zagrożenia są różnego gatunku. Prócz wspomnianych okrętów, także zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie. Walka na lądzie, w wodzie oraz z pokładu to codzienność.

W Atlas można bawić się wraz z przyjaciółmi, a gra zdecydowanie nie jest przeznaczona dla lubujących się w samotnej rozgrywce graczy. Można ją przechodzić na prywatnym serwerze lub na serwerach producenta dostępnych dla wszystkich posiadaczy własnej kopii gry.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.