30 września 2020

Referencja PL

czyli opinia, ocena, recenzja i rekomendacja

Funkcje internetu – edukacja

1 min read

Internet przyniósł prawdziwą rewolucję w zakresie edukacji. Jeszcze trzydzieści lat temu student, aby pozyskać cenne wiadomości musiał czytać książki z bibliotek, robić notatki z wykładów a wszystko to ręcznie, bo nie było nawet usługi xero.

Dzisiaj prawie wszystko mamy w Internecie. Jest to niebywale wygodne i potrzebne. Gdy potrzebujemy wiadomości z takiej dziedziny jak turystyka możemy wejść na liczne strony gdzie opisywane są różne regiony Polski i świata. Możemy też obejrzeć film o Francji i Grecji albo wejść na stronę z mapą i w trybie street view śledzić po kolei ulice w innych państwach.

Gdy potrzebujemy informacji zdrowotnych bez problemu znajdziemy artykuły tematyczne, interpretacje wyników badań czy dyskusje na forach dyskusyjnych. Gdy chcemy się nauczyć języka obcego również mamy całe mnóstwo możliwości. Są specjalne strony przeznaczone do nauki języka angielskiego czy hiszpańskiego. Możemy tam obejrzeć filmy, posłuchać rozmówek oraz wypełniać testy i ćwiczenia.

W zasadzie nie ma takiej dziedziny naukowej, o której nie znaleźlibyśmy wiadomości w sieci. Jedyne, na co trzeba uważać to fakt, że nie zawsze są one wartościowe, bo w sieci swoje treści może zamieszczać każdy użytkownik.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.