30 września 2020

Referencja PL

czyli opinia, ocena, recenzja i rekomendacja

Kenshi – krótka recenzja

2 min read

Historia gier postapokaliptycznych sięga wiele lat wstecz i jest z powodzeniem kontynuowana także przez nowych i niezależnych producentów. Kenshi to gra stworzona na PC-ty, którą wyróżniają ogromne przestrzenie zdatne do eksploracji. Tu każdy zaczyna od niczego i żaden z bohaterów nie jest w żaden sposób lepszy od innych postaci w grze.


Można tu zajmować się wszystkim, dosłownie. Można być górnikiem wydobywającym i sprzedającym rudę, farmerem, który na złej ziemi próbuje zbierać plony dla siebie i swoich towarzyszy, czy szermierzem lub łotrem, który zbrojnie staje przeciwko innym.


Pełna dowolność daje nam wiele możliwości i niewielkie ograniczenia. Najbardziej ogranicza nas chyba wyobraźnia, ponieważ początkowe próby pokonania przeciwników kończą się niechybną śmiercią. Na wstępie lepiej ratować się ucieczką, do czasu, gdy nie zbuduje się solidnego oddziału bohaterów i najemników.


Kenshi zostało stworzone przez niezależne, brytyjskie studio Lo-Fi Games i wydane we wczesnym dostępie niemal 6 lat temu. Wieloletnie prace nad tym produktem przyniosły doskonały efekt, a gra jest równie dobra, co znany wszystkim RimWorld. Te dwie gry różnią azjatyckie naleciałości w Kenshi oraz to, że jest ona przedstawiona w pełnym trójwymiarze.
Grafika w brytyjskiej produkcji jest dość ponura i ciemna.

Postapokaliptyczne realia wcale nie dodają grze więcej barwy. Początkowy, wysoki stopień trudności daje jednak możliwość nawet na budowę własnych miast na późniejszym etapie rozgrywki. Gra jest spokojna, lecz trzeba mieć się na baczności, ponieważ niebezpieczeństwo może przyjść z każdej strony i o każdej porze dnia i nocy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.