1 października 2020

Referencja PL

czyli opinia, ocena, recenzja i rekomendacja

Moominvalley – nowy serial Dolina Muminków

2 min read

MOOMINVALLEY to nowa telewizyjna adaptacja klasycznej i lubianej opowieści o Muminkach stworzona przez pisarza i ilustratora Tove Jansson. Nowa seria animacji została stworzona przy użyciu najnowocześniejszego 3D CGI, aby wprowadzić Muminki do nowej generacji – i do ekranów w niespotykany dotąd sposób. Premiery pierwszego sezonu odbyły się wiosną 2019 r. na Yle w Finlandii i Sky w Wielkiej Brytanii. 

Innowacyjna animacja zostanie wyprodukowana przez niezwykle utalentowany zespół, w tym dyrektora kreatywnego i producenta wykonawczego Marikę Makaroff; Laureat Oscara® Steve Box; Laureat nagrody BAFTA® producent John Woolley i duet pisarski Mark Huckerby i Nick Ostler.

Śledząc historię rozwoju Muminków i spotkania z jego rodziną i innymi stworzeniami, dowiadujemy się więcej o naszym człowieczeństwie, związkach i emocjach – a zwłaszcza o miłości. Moominvalley to podnosząca na duchu seria z wieloma pozytywnymi przesłaniami!

Widzowie i media z całego świata chwalili sposób, w jaki Moominvalley, Moominhouse oraz inne elementy zewnętrzne i wnętrza w programie wyglądają i jak wyglądają oraz jak wyjątkowo dobrze charakteryzują nordycką przyrodę i otoczenie.

„Dostałem telefon, żeby spotkać się ze Stevem Boxem, reżyserem serialu, i nie mogłem w to uwierzyć”, wzdycha. „Miałem ochotę płakać, ponieważ czytałem książki mojemu synowi, gdy dorastał, a fakt, że mogłem tak bardzo przyczynić się do programu, był bardzo inspirujący. To nie byłaby zwykła stylizacja, ale wykorzystanie pięknej, oryginalnej pracy Tove Jansson jako podstawy i wprowadzenie jej w życie w nowy sposób. To naprawdę wspaniała okazja dla każdego. ” – powiedziała Sarah Hauldren jest znaną brytyjską scenografką i dyrektorką artystyczną, znaną przede wszystkim ze swojej charakterystycznej pracy nad filmami i animacjami, takimi jak „Gosford Park”, „Elizabeth” i „Klątwa wilkołaka”.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.