30 września 2020

Referencja PL

czyli opinia, ocena, recenzja i rekomendacja

Return of the Obra Dinn – krótka recenzja

2 min read

Return of the Obra Dinn to pierwszoosobowa gra przygodowa stworzona przez Lucasa Pope’a. Została stworzona w oprawie przypominającej jedne z najstarszych produkcji, ale obdarzona pełnym trójwymiarem.

Tytułowa Obra Dinn to statek handlowy, który w XIX wieku wypłynął w rejs, niosąc na swym pokładzie cenne ładunki. Obrał kurs na Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie nigdy nie dopłynął. Uznany za zaginiony lub zatopiony został zapomniany przez kilka lat. Po sześciu latach dopłynął do portu w Londynie. Opustoszały i z potarganymi żaglami.

Gracz wciela się w rolę agenta ubezpieczeniowego z Kompanii Wschodnioindyjskiej, którego zadaniem jest odkrycie prawdy o zaginięciu całej załogi i pasażerów. Dzięki tej wiedzy ma stać się jasne, co stało się 6 lat wcześniej, gdy Obra Dinn zaginęła.

Return od the Obra Dinn wyposaża graczy w odpowiednie narzędzia, takie jak dziennik kapitana oraz kompas, dzięki któremu można dokonać retrospekcji wydarzeń na pokładzie statku. Naszym zadaniem pozostaje przypisanie osób do zdjęcia, na którym widoczni są wszyscy pasażerowie i załoga. Żeby tego było mało trzeba nam wiedzieć, jak każdy z nich zginął i ewentualnie, kto pozbawił go życia.

Rola detektywa w tej produkcji wcale nie jest łatwa. Nie zawsze dostajemy wszystkie wskazówki niezbędne do przypisania postaci ze zdjęcia do nazwiska na naszej liście. Bardzo często zdarza się, że zmuszeni jesteśmy do dokonywania wyborów, opierając się na poszlakach.

Return of the Obra Dinn to produkcja dla każdego, kto ma detektywistyczne zacięcie. Jest w niej nieco o żeglarskich wojażach oraz trochę fantastycznych zdarzeń. Jest to gra, która wciąga, lecz nie można jej na długo odkładać, by nie zapomnieć wydarzeń i postaci.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.